Jak zostać doradcą personalnym?

Doradztwo personalne jest zdecydowanie coraz bardziej rozwijająca się obecnie branża. Każda firma zatrudnia w zasadzie swojego osobistego doradcę personalnego, który pomaga wyłowić talenty wśród pracowników, odpowiednio dopasować pracownika do zajmowanego stanowiska itp. Słowem – dla firm jest to opłacalne stanowisko. Może jednak doradca personalny to również ciekawy zawód? Jak zostać doradcą personalnym?

Czy są potrzebne studia?

Przede wszystkim pytanie, jakie jest tutaj zadawane, to czy są potrzebne studia, aby być takim doradcą. Teoretycznie rzecz ujmując nie ma studiów o nazwie doradztwo personalne i znane są przypadki świetnych head hunterów bez studiów. Jednak przede wszystkim trzeba powiedzieć, że są to przypadki raczej rzadkie i najczęściej doradcami personalnymi zostają osoby po ukończonych studiach np. z psychologii. 

Jaki musi być doradca personalny?

Bardzo ważne w tym zawodzie są jednak predyspozycje psychiczne. Taki doradca personalny musi zdecydowanie być bardzo spostrzegawczą osobą, musi umieć dobrze obserwować ludzi tak, aby umieć dopasować najlepsze dla nich stanowiska i rozwiązania zawodowe. Ponadto musi to być osoba komunikatywna, doskonale potrafiąca nawiązać kontakty z każdym.

Chętnych zapraszam do zapoznania się z propozycją agencji http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawcow/doradztwo-personalne

Ten wpis został opublikowany w kategorii Procesy rekrutacyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.